آخرین خبرها

اختتامیه دومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان رشت

اختتامیه دومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان رشت

اختتامیه دومین دوره جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان رشت همزمان با گرامیداشت روز کتاب و کتابخوانی روز چهارشنیه ٢۴ آبان ماه ٩۶ در سالن آموزشکده سماء رشت برگزار گردید .

پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل : به نقل روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت ، محمد حسن پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در حاشیه برگزاری اختتامیه دومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان رشت در مرکز سما گیلان ، اظهار کرد : سال گذشته ۵٨ باشگاه کتابخوان با ۶٠٠ عضو در رشت راه اندازی شده بود و امسال با تشکیل ١٠٢ باشگاه کتابخوانی ٩٠٠ عضو در رشت جذب کردیم .

 وی با بیان اینکه در یک هدف کلی همکاری با سازمانها و نهادهایی که با امور کودکان و نوجوانان همکاری دارند در الویت ما هستند افزود آموزش و پرورش ، نهاد کتابخانه های عمومی ، دبیرخانه امور مساجد و حتی خانواده ها جزو اولویت های همکاری ما در این امر هستند .

حسن پور با بیان اینکه در اردیبهشت سال جاری مربیان باشگاه ها در یک کارگاه دو روزه نحوه مراجعه کودکان به کتابخانه و انتخاب کتاب مناسب به آنها را آموزش دیدند ، خاطر نشان کرد : بعد از تشکیل باشگاه ها ، مربیان به کودکان کتاب هایی که مد نظر ما بودند را معرفی کردند و اعضا پس از مطالعه آن کتاب های مورد نظر ، در جشنواره جام باشگاه ها در بخش های مختلف شرکت کردند .

محمد حسن پور بخشهای مختلف جشنواره جام کتابخوان را برشمرد و عنوان داشت : نامه به نویسنده کتاب مورد نظر ، تعریف کردن خلاصه کتاب در یک کلیپ موبایل توسط کودکان ، و ارسال ایده های نوین در زمینه کتاب و کتابخوانی از جمله بخش های جشنواره مذکور است و در ادامه با اشاره به اینکه در مراسم اختتامیه جام باشگاههای کتابخوان از برگزیدگان همه شهرها تقدیر می شود تصریح کرد : در ادامه همه فیلمها و نامه توسط داوران در تهران ، مورد بررسی قرار گرفته و برگزیدگان نهایی معرفی می شوند .

 وی افزود : سال گذشته دو هزار باشگاه کتابخوان در جشنواره شرکت کردند که دو باشگاه برتر از شهرستان رشت انتخاب و حائز رتبه برتر شد .

به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت سال گذشته در رشت ۵٨ باشگاه کتابخوان با ۶٠ عضو تشکیل شد که امسال این تعداد به ١٠٢ باشگاه و جذب ٩٠٠ نفر کتابخوان افزایش یافت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشت تاکید کرد : باید با ایجاد علاقمندی و انگیزه در کودکان کاری کنیم همانگونه که برای والدین خود لج بستنی و پیتزا می گیرند ، لج کتاب را هم بگیرند ، و والدین موظف به تامین این خواسته موجه کودکانشان هستند .

زهره مهاجر دبیر اجرایی جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان رشت نیز گفت : اختتامیه جام باشگاههای کتابخوانی شهرستان رشت امروز با مشارکت باشگاههای کتابخوانی سما برگزار گردید .

مهاجر افزود : اجرای شاهنامه خوانی توسط کودک ۵  ساله و معرفی کتاب توسط کودک ٧ ساله ، پخش تیزر فعالیت باشگاهای کتابخوانی ، ارائه گزارش حسن پور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت و سخنرانی صابری حقایق معاون دانشگاه و ریس مرکز آموزشی و فرهنگی سما ، پخش کلیپ کلیله و دمنه ، و قصه گویی آقای علی باباجانی نویسنده ادبیات کودک و نوجوان  و تقدیر و اجرای نمایش توسط وی با همراهی کودکان حاضر در سالن و جشن امضای کتاب به نام ببل و تقدیر از برگزیدگان در بخش نامه ، فلیم کوتاه موبایلی و باشگاههای منتخب و تقدیر از کتابفروشانی که در اجرای طرح یاور جام بوده اند و اهدا کتاب به کلیه کودکان حاضر در سالن از دیگر برنامه های اجرایی دومین جشنواره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان رشت بود .

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *