آخرین خبرها

بلیت ۲۰ هزار تومانی بخشی از مردم را از سینما محروم می‌کند

بلیت ۲۰ هزار تومانی بخشی از مردم را از سینما محروم می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرت گیل :

در روزهای گذشته با اعلام افزایش احتمالی بلیت سینماها تا ۲۰ هزار تومان، افراد مختلفی به این خبر واکنش نشان داده‌اند. البته محمد قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران، قطعی بودن این خبر را تایید نکرده و گفته قیمت نهایی بلیت سینما در سال ۹۶ پس از کارشناسی اعلام خواهد شد. با این‌حال امروز نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس به این رقم واکنش نشان داده و رسیدن مبلغ بلیت به ۲۰ هزارتومان را اشتباه دانسته است.

نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت درباره افزایش قیمت بلیت سینما در سال آینده و دوبرابری شدن آن در برخی سالن‌ها گفت: «سینما یکی از مراکز فرهنگی است که باید تلاش شود امکان حضور قشرهای مختلف مردم در آن فراهم شود و اگر با توجه به محدودیت سالن‌ها قیمت‌ها افزایش یابد که پیشنهاد شده نزدیک به ۲۰ هزار تومان شود، موجب محرومیت حضور بخشی از مردم در سالن‌های سینما شده و قطعا اشتباه است.»

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که قیمت بلیت سینما نباید افزایش یابد، ادامه داد: «سازمان سینمایی باید در ارتباط با بلیط سینما یارانه داده یا تسهیلات را به هر شکلی ارائه کند تا از مسیر دیگری جز افزایش بلیط و فشار به سینماروها، درآمدزایی شود.»

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه گفت: «برای حل این مسئله دو موضوع وجود دارد که یکی محدودیت سالن‌های سینما است و از طرفی با محدودیت سالن‌های سینما، رانت‌هایی پیش می‌آید که برخی از افراد از این موضوع می‌خواهند استفاده کنند. کمیسیون فرهنگی مجلس در دوره قبل، برنامه‌ریزی کرده و پیشنهادهایی در این زمینه داده بود اما متاسفانه با مخالفت شدید روبرو شد اما در این دوره مجلس، با نمایندگان کمیته صحبت شده تا این بحث را پیگیری کنند که در همه شهرها، از همه سالن‌هایی که امکان اکران فیلم در آن وجود دارد استفاده شود.»

پژمان‌فر با انتقاد از اینکه بخش قابل توجهی از سالن‌های شهرستان‌ها استفاده نمی‌شود و خاک می‌خورند، اضافه کرد: «باید طبق ضوابطی تعمیر و مراقبت از سالن‌های بدون استفاده برعهده متولیان آن باشد و هم سودی به سازمان مربوطه برگرداند و هم فرصت اکران بیشتری برای سالن‌های بیشتر در کشور فراهم شود.

این نماینده مجلس با اشاره به این‌که کمیسیون فرهنگی مجلس این موضوع را پیگیری می‌کند، گفت: «زمانی که محدودیت سالن وجود داشته باشد، زمینه لابی و لابی‌گری زیاد می‌شود بنابراین باید مدیریت سازمان سینمایی به این موضوع بپردازد اما اگر کمیسیون فرهنگی مجلس مشکلاتی را در این زمینه ببیند طبیعتا در حوزه نظارتی حتما پیگیری خواهد کرد.»

البته پژمانفر در حالی به خبر ۲۰ هزار تومانی شدن بلیت‌ها در سال آینده واکنش نشان داده است که روز گذشته محمد قاصداشرفی رئیس انجمن سینماداران در این‌باره گفته بود: «اگر سینمادار و تهیه‌کننده‌ای به این نتیجه رسیدند که یک فیلم این ظرفیت را دارد که قیمتش افزایش پیدا کند، می‌توانند قیمت بلیت را افزایش بدهند اما این مسئله نیاز به تأیید شورای صنفی نمایش، سازمان سینمای و خانه سینما دارد. سقف قیمت بلیت هنوز تأیید نشده است ضمن آن‌که همه سینماها ملزم به افزایش بهای بلیت نیستند و آنچه که در رسانه‌ها و خبرهای غیررسمی آمده است؛ صحت ندارد. این پیشنهاد باید ابتدا کاملاً کارشناسی شود و بعد اجرا شود.»

کانال تلگرام آرت گیل

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *