آخرین خبرها

بهره مندی از اعضای فعال کتابخانه ها در ارتقاء فرهنگ مطالعه گیلان

بهره مندی از اعضای فعال کتابخانه ها در ارتقاء فرهنگ مطالعه گیلان
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن اعلام خبر تشکیل انجمن کتابخوانان بیان کرد: حضور اعضای فعال در کتابخانه های عمومی، ظرفیتی است که از آن در راستای ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بهره گیری می شود.

پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل : هادی نوری روز پنجشنبه در گفت وگو افزود: تشکیل انجمن کتابخوانان طرح جدیدی است که آئین نامه آن بزودی در اختیار اداره های کتابخانه های عمومی شهرستان ها قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در راستای اجرای طرح یادشده از ظرفیت حضور اعضای فعال در برگزاری برنامه های فرهنگی جنبی در کتابخانه های عمومی استفاده و این اقدام فرصتی مناسب برای حضور علاقمندان به کتاب در کتابخانه ها فراهم خواهد کرد.
نوری در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر آموزش صحیح از فضای مجازی بیان کرد: اگر از فضای مجازی استفاده صحیحی صورت نپذیرد، به تهدید بدل خواهد شد.
وی فضای مجازی را فرصتی برای ترویج فرهنگ مطالعه عنوان کرد و خواستار نقش آفرینی فعال تر کتابداران در پویش کتاب خوان مجازی بعنوان یکی از ابزارهای مناسب معرفی کتاب های ارزشمند در کتابخانه های عمومی شد.
وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت مقوله یادشده از این پس برنامه ریزی منسجمی برای حضور اعضای کتابخانه های عمومی در پویش کتاب خوان مجازی خواهیم داشت.
نوری ترویج گفتمان کتابخوانی را نیازمند برنامه ریزی بلندمدت دانست و افزود: ترویج گفتمان کتابخوانی نیازمند برنامه ریزی بلند مدت، کارجمعی و نیز نظارت بر اجرای صحیح اقدامات است. 
۱۰۳ باب کتابخانه نهادی، مشترک و مستقل استان گیلان، دارای یک میلیون و ۱۰۶ هزار نسخه کتاب و ۵۵ هزار و ۷۰۲ نفر عضو فعال است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *