آخرین خبرها

راه یابی زیر بال های کاسپین به بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم امید

راه یابی زیر بال های کاسپین به بخش مسابقه جشنواره ملی فیلم امید
فیلم کوتاه زیر بال های کاسپین اثر بابک مجیدی فیلمساز آستارایی، به بخش مسابقه نخستین جشنواره ملی فیلم امید راه یافت.

پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل : سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز شنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: ۶۹۴ اثر در بخش های مستند، داستانی، انیمیشن و ساختارهای تلویزیونی و مردمی این جشنواره در آذرماه در شهر یزد داوری شد و فیلم زیر بال های کاسپین جزو ۱۰ فیلم منتخب بخش مستند به بخش مسابقه راه یافت.
شاپور تشرینی حوادث، آگاهی از مخاطرات طبیعی، ارتقای تاب آوری جامعه، افزایش امید در بحران، ترویج فرهنگ پیشگیری و ایمنی، مخاطرات انسان ساخت غیرعمد، خسارت های زیست محیطی، کاهش خطرپذیری بلایای طبیعی، مدیریت بحران، رفتار انسان ها در بحران، بحران های آینده، مخاطرات کمتر شناخته شده و معضلات اجتماعی را از موضوعات فیلم های جشنواره ذکرکرد.
وی با اشاره به اینکه اختتامیه جشنواره از سوم تا پنجم دی ماه با معرفی آثار برگزیده در شهر یزد برگزار خواهد شد، اضافه کرد: فیلم زیر بال های کاسپین پیش از این در شبکه های مختلف سیما پخش و سال گذشته به مدت یک هفته در سینما فلسطین تهران اکران شده بود.
به گفته تشرینی، این فیلم پس از معرفی حیات وحش استان های گیلان، مازندران و گلستان به آسیب های در کمین جانداران و زیستگاه های آنها می پردازد و مهدی مطهر تهیه کننده، بابک مجیدی و معین سنجریان تصویربردار، فریبرز آهنین و بابک مجیدی تدوینگر، مینا خوشخویی نویسنده، شهرام پور رستم و جواد یغموری مشاور، فاطمه داوودی و مینا خوشخویی محقق و مهرداد اثیمی گوینده آن هستند.
آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و ۴۰۰ هنرمند زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان فعالیت می کنند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *