آخرین خبرها

سومین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی برگزار می شود

سومین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی برگزار می شود

پایگاه اطلاع رسانی آرت گیل : نسیم طواف زاده ظهر دیروز در نشست خبری جشنواره دو سالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی با اشاره به اهمیت سرمایه اجتماعی اظهار داشت: سرمایه اجتماعی ناشی از اعتماد انسان ها به یکدیگر است و اعتماد هنگامی به وجود می آید که از اختلاف ها وسیله ای برای رسیدن به یکدیگر نگاه کنیم.

مسئول برگزاری جشنواره دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی افزود: امروزه با تغییر سبک زندگی روستاها و بلیعده شدن روستاها توسط شهرها مواجه هستیم از این روز اهمیت سرمایه اجتماعی بیش از گذشته شده اشت.

طواف زاده بیان کرد: افزایش سرمایه اجتماعی منجر به افزایش افراد داوطلب می شود و بستر فعالیت های اجتماعی بیشتر خواهد شد و با افزایش فعالیت های اجتماعی احتمال دستیابی به توسعه پایدار بیشتر می شود.

مدیرعامل موسسه محیط زیستی سبزکاران بالان خاطرنشان کرد: این موسسه تمام تلاش خود را می کند تا جشنواره دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی به بهترین کیفیت برگزار شود.

طواف زاده عنوان کرد: برای ایجاد انگیزش در استان ها و جمع آوری آثار بیشتر نمایشگاه آثار جشنواره در استانی که بیشترین اثر را ارسال کرده باشد برگزار می شود.

افشین میرزایی،دبیر جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی در این نشست گفت: این جشنواره صرفا هنری نیست و ماهیت فرهنگی واجتماعی آن بیشتر است و البته هنر عامل مناسبی برای رسیدن به اهداف مد نظر است.

میرزایی ابراز داشت: در اولین دوره جشنواره ۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و نفرات برگزیده از گیلان بودند و در دومین دوره اثار ارسالی به ۱۷۰۰ رسید و نفرات اول تا سوم از استان های گیلان،تهران و قوچان معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه عکس های ارسالی به جشنواره لزوما متعلق به تاریخ خاصی نیست گفت: آثار ارسالی می تواند متعلق به امسال و یا سال های گذشته باشد.

دبیر جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی خاطرنشان کرد: آقایان ملک مدنی،الوند رضازاده و مهدی منعم داوران سومین جشنواره ملی عکس سرمایه اجتماعی را تشکیل می دهند.

میرزایی اذعان داشت: سازمان های دولتی هیچ حمایتی از برگزاری جشنواره انجام ندادند و حامیان این جشنواره از بخش خصوصی هستند.

گفتنی است علاقه مندان می‌توانند آثار خود را تا  ۲۰ آبان ماه با موضوع سرمایه اجتماعی به آدرس Www.sabzkaran.com ارسال کنند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *