آخرین خبرها

شعبه سومین بنیاد بزرگ خیریه کشور در گیلان افتتاح شد

شعبه سومین بنیاد بزرگ خیریه کشور در گیلان افتتاح شد

 

به گزارش پایگاه خبررسانی آرت گیل:

نخستین شعبه استانی بنیاد نیکوکاران شریف، سومین بنیاد بزرگ خیریه کشور در رشت افتتاح شد. 
مدیر کل و موسس بنیاد خیریه نیکوکاران شریف کشور در گفتگو با خبرنگار شعاع مشرق با اشاره به زوایای مختلف فعالیت های این بنیاد اظهار کرد: حمایت از ایتام، زنان بی سرپرست و بدسرپرست در سرلوحه کار این بنیاد خیریه قرار دارد.
شیوا محمدی نیک گفت: تاکنون بیش از ۷۰۰ کودک بی سرپرست و ۲ هزار خانوار شناسایی شده و تحت حمایت این مجموعه قرار گرفته اند.
وی تصریح کرد: علاوه بر فراهم کردن جهیزیه و هزینه کمک تحصیلی به دانشجویان، تعداد زیادی از زندانیان مشمول جرائم غیر عمد نیز توسط این موسسه آزاد شده اند.
موسس بنیاد نیکوکاران شریف کشور الگوی صحیح زندگی کردن را از استراتژی های مهم در آموزش به این افراد اعلام و خاطر نشان کرد: علاوه براین آموزش ها، آموزش های دیگری همچون روانشناسی، کامپیوتر و سایر کلاس های توانمند سازی برای افراد تحت پوشش برگزار می شود.
وی از وجود پزشک عمومی، زنان و زایمان و دندانپزشک در این بنیاد خبرداد و تصریح کرد: هر خانواده تحت پوشش به صورت دوره ای توسط این پزشکان ویزیت و در مواقع لزوم حتی بطور رایگان جراحی نیز می شوند.
شیوا محمدی نیک، همچنین از توانمند شدن بیش از ۶۰۰ خانوار نیازمند خبرداد و افزود: کمک رسانی به این خانواده ها پس از توانمند سازی، با حفظ کرامت انسانی، تا رسیدن به منبع درآمد مشخص ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه توسط پلیس امنیت، نظارت کافی بر عملکرد های این بنیاد خیریه اعمال می شود افزود: تیم بازرسی بنیاد نیکوکاران شریف نیز هر شش ماه یکبار به نظارت های مربوط می پردازند.
این کارآفرین برتر در سال ۲۰۱۴، همچنین از توان ساخت بیمارستان فوق تخصصی، مجتمع ورزشی و آموزشی از ابتدایی تا دانشگاه و راه اندازی محل نگهداری سالمندان و قشر بی بضاعت توسط خیران بنیاد خبر داد.
به گزارش شعاع مشرق سومین بنیاد خیریه کشور بصورت مردم نهاد و غیر سیاسی اداره می شود که ایجاد اشتغال و امنیت شغلی از اهداف اساسی آن بوده و تفاوت آن با دیگر بنیادهای خیریه اکتفا نکردن به کمک های نقدی است.
این بنیاد از سال ۹۲ کار خود را در تهران آغاز کرد و نخستین نهادی است که در حوزه های اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری، دارای مجوز کشوری است.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *