آخرین خبرها

فراخوان نخستین جشنوارۀ موسیقی کلاسیک ایرانی در گیلان

فراخوان نخستین جشنوارۀ موسیقی کلاسیک ایرانی در گیلان

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: نخستین جشنوارۀ موسیقی کلاسیک ایرانی (ردیف دستگاهی) با مشارکت استادان برجسته توسط انجمن موسیقی گیلان در اسفند ماه برگزار می شود.

پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل : به نقل روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح اظهار داشت: جشنواره یادشده در بخش موسیقی سازی در رشته های تار، سنتور، سه تار، عود، قانون، کمانچه و نی و بخش آواز، در رده های سنی گروه الف: متولدان ١٣٧۵ به بعد، گروه سنی ب: متولدان ١٣۶٧ تا ٧۴ و گروه سنی ج: متولدان سال ١٣۶۶ و قبل از آن تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: گروه سنی الف: یک سومِ ردیف شامل دو دستگاه و یک آواز (به طور مثال، شور، سه گاه، ابوعطا)، گروه سنی ب: نصف ردیف به طور مثال (شور، سه گاه، همایون، ابوعطا، دشتی) و گروه سنی ج: کل ردیف را باید اجرا کنند.

مصباح ادامه داد: گروه سنی الف و ب می توانند در صورت تمایل با اعلام آمادگی در فرم فراخوان، در بخش کل ردیف شرکت کنند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: شرکت کنندگان باید به یکی از روایت های معتبر و شناخته شده از ردیف موسیقی ایرانی (ردیف های میرزاعبدالله، آقا حسینقلی، صبا، دوامی و کریمی) که به طور رسمی منتشر شده است تسلط و احاطۀ کامل داشته باشند و بتوانند در تمامی دستگاه ها و آوازهای موسیقی کلاسیک ایرانی که در گروه سنی خود معرفی می نمایند، به اجرا بپردازند.

وی یادآور شد: علاقمندان می بایست آثار خود را تا تاریخ ١٢ بهمن ماه امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

مصباح اضافه کرد: علاقه مندان به شرکت در جشنواره یادشده برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانند به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه کنند. فایل pdf جشنواره 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *