آخرین خبرها

قصه‌گویان برتر گیلانی تجلیل شدند

قصه‌گویان برتر گیلانی تجلیل شدند

به گزارش آرت گیل: بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی استان گیلان با تقدیر از نفرات برگزیده این جشنواره در رشت به کار خود پایان داد.

اختتامیه بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی استان گیلان با تقدیر از نفرات برگزیده این جشنواره در سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در این جلسه ضمن تقدیر از برگزارکنندگان بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی استان گیلان اظهار داشت: برگزاری این جشنواره تاثیر مثبتی در حوزه کودک و نوجوان دارد.

علی اصغر جمشیدنژاد با بیان اینکه فرهنگ ملت ایران با کتاب و نوشتن ادغام شده است خاطرنشان کرد: ماجرای کربلا به وسیله روایات آن توسط حضرت زینب(س) زنده ماند.

وی با بیان اینکه تاریخ ملت ایران و همچنین دین مبین اسلام تاکید فراوانی بر توجه به مسائل فرهنگی دارد تصریح کرد: قصه‌گویی باعث می‌شود تا تجربه گذشتگان به نسل جدید منتقل شود.

جمشیدنژاد با اشاره به اینکه نام دیگر قرآن کریم کتاب “قصص الانبیاء” است ابراز داشت: در لزوم توجه به مسئله کتابخوانی در حوزه کودکان همین بس که عالمی مانند شهید مطهری کتاب “داستان راستان” را برای کودکان و نوجوانان تالیف کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اعلام اینکه رشد و توسعه در بستر آرامش محقق می‌شود عنوان داشت: یکی از ملاک‌های ارزشگذاری اقتدار یک نظام تعداد فعالان فرهنگی مانند نویسندگان و شاعران آن نظام است.

جمشیدنژاد با بیان اینکه انقلاب اسلامی زمینه را برای فعالیت مناسب فعالان فرهنگی ایجاد کرده است تصریح کرد: باید بستری مناسب برای بهره‌مندی عموم جامعه از آثار فرهنگی ایجاد کنیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان نیز در این مراسم اظهار داشت: قصه زندگی خانواده‌های شهدا و جانبازان با صبر و برداری ادغام شده است.

اسفندیار ضیایی با اشاره به فرا رسیدن هفته کودک و برگزاری مراسمات مختلف توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این ایام خاطرنشان کرد: استاندار گیلان و معاونانش توجه ویژه به کودکان دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به لزوم توجه به مسئله قیام امام حسین(ع) و شهادت این امام والامقام خاطرنشان کرد: حضرت زینب(س) راوی بزرگ واقعه عاشورا است.

نادر جهان‌آرای کار کردن با کودکان و در کنار آن‌ها بودن را امری لذتبخش دانست و خاطرنشان کرد: خدا را شاکرم که هویت شخصیتی من در دوران کودکی در استان گیلان شکل گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه معلمان و مربیان باید توجه کنند تا نسبت به کودکان بی‌توجهی نکنند اظهار داشت: معلمان و مربیان باید در لحظه به لحظه ارتباطشان با کودکان دقت کنند.

جهان‌آرای با اعلام اینکه پدران و مادران باید وظایفشان نسبت به کودکانشان را به درستی انجام دهند خاطرنشان کرد: شخصیت کودکان براساس رفتار اولیاء و مربیانشان شکل می‌گیرد.

 اختتامیه بیست و یکمین جشنواره قصه‌گویی استان گیلان که با قصه‌گویی نمایشی توسط اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نقل‌خوانی رسول حقدوست برگزار شد با نقدیر از برگزیدگان این جشنواره به کار خود پایان داد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *