آخرین خبرها

لاهیجان بستری برای رشد موسیقایی بانوان در شرق گیلان

لاهیجان بستری برای رشد موسیقایی بانوان در شرق گیلان
سرپرست گروه موسیقی بانوان لاهیجان گفت:ایجاد رشته نوازندگی سازهای ایرانی و کلاسیک در دانشگاه آزاد لاهیجان و تشکیل گروه موسیقی بانوان زمینه مناسبی برای رشد موسیقی بانوان در شرق گیلان است.
پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل : مریم موسوی سرپرست گروه موسیقی گیلا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گروه سال گذشته فعالیت رسمی خود را با مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان آغاز کرد تا بستری برای رشد و بالندگی بانوان نوازنده در شرق گیلان فراهم شود و زنان متوجه توانایی ها و استعدادهای درونی خود در زمینه موسیقی و نوازندگی شوند.

وی با اشاره به اینکه این گروه اخیرا نام گیلا را برای خود برگزیده است خاطرنشان کرد: گروه موسیقی بانوان لاهیجان تنها گروه فعال موسیقی در شرق گیلان به شمار می رود که می تواند موجب رشد و ارتقای فرهنگ موسیقی در این شهر و بقیه شهرهای گیلان شود.
وی یکی از اهداف این گروه را تقویت خودباوری بانوان و ایجاد تعادل بین آقایان و خانم ها ذکر و خاطرنشان کرد: تاکنون توسط این گروه دو برنامه در لاهیجان و یک برنامه در شهر رشت اجرا شده است و امیدواریم در آینده با حمایت مسوولان برنامه های این گروه در دیگر شهرستان ها نیز ادامه بیابد.
وی اظهارداشت: این گروه برای عضوگیری فراخوان داده است تا بانوان نوازنده سازهای ایرانی و کلاسیک را برای گسترش بیشتر موسیقی جذب نماید. 
خانم موسوی با بیان این که اجرای موسیقی توسط این گروه تاکنون در زمینه ی ساز ایرانی بوده است افزود : درحال حاضر در رشته موسیقی مدرس خانم کم است ولی امیدواریم توجه بیشتری به آن صورت گیرد.
وی ضمن قدردانی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان افزود:این اداره پشتیبانی خوبی داشته است و علاوه بر در اختیار گذاشتن مکان برای آموزش و اجرای تمرین ، دو استاد موسیقی نیز به عنوان مدرس از سوی این اداره آموزش این گروه را برعهده دارند . 
وی خواستار حمایت بیشتر به موسیقی بانوان شد و ادامه داد:در صورت هماهنگی و وحدت گروههای موسیقی مسوولان نیز به این گروهها کمک خواهند کرد.
وی اظهارداشت:اجرای موسیقی هزینه بردار است و نیاز به حامی مالی (اسپانسر )دارد و اگر افراد خیر و نیکوکاری به عنوان اسپانسر و پشتیبان حاضر به کمک به این گروه شوند و به اجرای برنامه های موسیقی کمک کنند ، این گروه قادر به اجرای کنسرتهای بیشتری خواهد بود .
خانم مریم موسوی نوازنده تار از سال ۱۳۷۷فعالیت موسیقی را از شهرستان رودسر آغاز کرد و برای ادامه آموزش دوره ها به تهران اعزام شد که از سال ۸۲فعالیت گروهی را آغاز کرده است و در سال گذشته با تشکیل گروه موسیقی بانوان لاهیجان سرپرستی این گروه را بر عهده دارد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *