آخرین خبرها

نامزدهای برترین نمایشنامه تألیفی جایزه محمود استادمحمد معرفی شدند

نامزدهای برترین نمایشنامه تألیفی جایزه محمود استادمحمد معرفی شدند

پایگاه اطلاع رسانی آرت گیل :دبیرخانه جایزه محمود استادمحمد اسامی نامزدهای دریافت نشان محمود استادمحمد در بخش برترین نمایشنامه‌ی تألیفی سال ۹۴ را اعلام کرد.

پنج نمایشنامه‌‌ی تألیفی برتر سال ۹۴ که نامزد دریافت نشان محمود استادمحمد هستند، اعلام شد. آثار بررسی‌شده در این دوره از جایزه استادمحمد از تمام نمایشنامه‌های تألیفی است که برای اولین بار در سال ۹۴ به‌صورت کتاب منتشر شده و یا برای نخستین بار در سال ۹۴ به روی صحنه رفته است.
پنج نامزد نشان محمود استادمحمد در بخش نمایشنامه تألیفی (بر اساس ترتیب حروف الفبا) به شرح زیر هستند:
•    اسب‌ها سال ۵۹ هجری شمسی، محمد رحمانیان، نیلا
•    به مناسبت ورود اشکان، پوریا کاکاوند، بوتیمار
•    تهران زیربال فرشتگان، نادر برهانی‌مرند، بوتیمار
•    چشم‌هایت را ببند، محمد یعقوبی، بویتمار
•    سقراط، حمیدرضا نعیمی، میردشتی
•    مرده ریگ، تهمینه محمدی، افراز

فرهاد توحیدی، مجید قیصری، رویا نونهالی، اصغر همت و محمد یاراحمدی داوران این جایزه هستند و در مرحله‌ی بعد سه نمایشنامه برتر تألیفی سال ۱۳۹۴ را به‌عنوان نامزدهای نشان محمود استادمحمد انتخاب خواهند کرد. درنهایت برگزیده نشان استادمحمد در بخش نمایشنامه‌ی تألیفی در مراسم پایانی این جایزه معرفی خواهد شد.
مراسم پایانی جایزه محمود استادمحمد در روز شنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۳۹۵، ساعت ۷ عصر در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار می‌شود. در این مراسم درکنار اعلام برترین نمایشنامه‎های سال ۱۳۹۴ در دو بخش تألیف و اقتباس، از فریده فرجام به‌عنوان چهره پیشکسوت تئاتر ایران و از یک کتابدار قدیمی تئاتر ایران تقدیر خواهد شد. حضور در این مراسم برای علاقه‌مندان، آزاد است.

 

 کانال تلگرام آرت گیل

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *