آخرین خبرها

ورزامشته؛ جشنواره برای پاسداشت آیین‌های خیر و برکت در گیلان

ورزامشته؛ جشنواره برای پاسداشت آیین‌های خیر و برکت در گیلان

آرت گیل : معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خبر داد:جشنواره ورزامشته بعنوان پاسداشتی برای آیین‌های خیر و برکت در گیلان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛حمیدرضا آذرپور با اشاره به نقش آیین های اصیل استان در اشاعه فرهنگ و هنر اظهار داشت: حفظ و صیانت از آیین و رسوم کهن گیلان سند هویتی این اقلیم است.

وی؛ جشنواره ورزامشته را تلاشی برای پاسداشت آیین‌های خیر و برکت در گیلان خواند و افزود:این کارگاه با هدف احیاء میراث ناملموس استان طی روزهای ۱۳ و ۱۴مهرماه در دو بخش علمی و آیینی برگزار می شود.

این مسئول اجرای جشنواره ها و همایش ها با رویکرد سنتی را راهکاری برای انتقال داشته های این حوزه معرفی نمود و یادآور شد: تهاجم فرهنگی زاییده تلاش ناجوانمردانه برخی کشورها برای تخریب فرهنگهای اصیلی است که طی روزمرگی ها کمرنگ شده و در صورت عدم توجه جدی از اذهان پاک می شوند.

آذرپور خاطرنشان کرد: جذب گردشگر در شهرستانها نباید تنها متکی بر جاذبه های طبیعی و میراثی باشد؛لذا باید تلاش شود با پرداختن به آیین ها و سنن اصیل هرمنطقه نسبت به توسعه پایدار گردشگری اقدام نمود.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *