آخرین خبرها

‍ توقف اکران فیلم‌های کمدی از ۲۰ شهریور

‍ توقف اکران فیلم‌های کمدی از ۲۰ شهریور

به گزارش آرت گیل: اکران فیلم‌های کمدی از ۲۰ شهریور، همزمان با آغاز ماه محرم، متوقف می‌شود.

 غلامرضا فرجی (سخنگوی کارگروه اکران) با اشاره به برنامه اکران فیلم‌های سینمایی در ماه محرم گفت: براساس آیین‌نامه‌ای که مصوب شده؛ در ایام عزاداری نمایش و اکران فیلم‌های کمدی در سینماها متوقف می‌شود. به همین دلیل در ماه محرم نیز که یکی از روزهای مهم عزاداری است، اکران فیلم‌های کمدی متوقف خواهد شد.

وی ادامه داد: اکران فیلم‌های کمدی از ابتدای ماه محرم (سه‌شنبه ۲۰ شهریور) براساس برنامه‌ای که در جلسه آینده کارگروه دوشنبه (۱۹ شهریور) مصوب خواهد شد با تغییراتی همراه خواهد بود و اکران این فیلم‌ها از ابتدای محرم متوقف می‌شود.

فرجی ادامه داد: درباره بخش‌های دیگر این آیین‌نامه ازجمله اینکه این توقف تا چند روز بعد از عاشورای حسینی ادامه داشته باشد، در جلسه روز دوشنبه ۱۹ شهریورماه تصمیم‌گیری خواهد شد و اینکه چه فیلم‌های دیگری و چگونه اکران شوند نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

سخنگوی کارگروه اکران درباره حضور نماینده کانون پخش‌کنندگان در کارگروه اکران با توجه به اختلافاتی که به وجود آمده است نیز گفت:‌ نمایندگان صنوف و تشکل‌های مختلف بعد از تعیین شدن توسط اعضا با معرفی‌نامه رسمی سازمان سینمایی اجازه حضور در جلسات را پیدا می‌کنند. تاکنون بیژن امکانیان به عنوان نماینده کانون پخش‌کنندگان سینما و با معرفی‌نامه سازمان سینمایی در این جلسات حضور پیدا کرده و همچنان این حضور معتبر است و اگر قرار است تغییری صورت گیرد باید منتظر تصمیمات بعدی کانون پخش‌کنندگان باشیم.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *