آخرین خبرها

عناوین بخش‌های مختلف جشنواره فیلم پروین اعتصامی مشخص شد

عناوین بخش‌های مختلف جشنواره فیلم پروین اعتصامی مشخص شد

پایگاه اطلاع رسانی آرت گیل :روابط عمومی نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی، ضمن اعلام این مطلب که مسابقه فیلم کوتاه جشنواره در ۸ بخش برگزار می‌شود، عناوین جوایز و بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی را به این شرح اعلام کرد:
بخش زنان فیلمساز با موضوع «آزاد» و مردان فیلمساز با موضوع «زن» تندیس پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمهای داستانی، مستند، پویانمایی، تجربی و بهترین فیلم و جایزه ویژه هیئت داوران شامل تندیس پروین زرین و دیپلم افتخار اهدا می‌شود.
بخش تخصصی زنان سینماگر ۱۱ عنوان جایزه شامل تندیس پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای بهترین زنان فیلمنامه‌نویس، پژوهشگر، فیلمبردار/تصویربردار، بازیگر، صدابردار/صداگذار، تدوینگر، طراح صحنه و لباس، چهره‌پرداز، آهنگساز و انیماتور.
بخش پرتره (زنان شاخص ایرانی) تندیس پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای بهترین چهره شاخص زن ایرانی در آثار این بخش، بهترین پژوهشگر و بهترین فیلم.
بخش ادب و اندیشه پروین دو جایزه بهترین انیماتور و بهترین فیلم پویانمایی شامل تندیس پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی.
بخش زنان و زندگی شهری پلاک پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم داستانی، فیلم بهترین مستند، بهترین انتخاب سوژه از نگاه فیلمساز به مسائل شهری، بهترین پژوهشگر در مسائل شهری، بهترین پرداخت موضوع از نگاه فیلمساز به مسائل شهری و بهترین فیلم اهدا و پلاک پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه ویژه شهرداری تهران به بهترین چهره زن موثر شهر تهران تعلق می گیرد.
بخش توانمندسازی زنان و بازتاب نشاط در خانواده پلاک پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای بهترین فیلم داستانی، بهترین فیلم مستند و بهترین چهره توانمند زن ایرانی در آثار این بخش.
بخش زنان و میراث فرهنگی پلاک پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای بهترین فیلم داستانی، بهترین فیلم مستند و بهترین فیلم.
بخش جزیره کیش (با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش) پلاک پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای بهترین فیلم داستانی، بهترین فیلم مستند و بهترین فیلم.
جایزه بزرگ جشنواره پلاک پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای بهترین فیلم منتخب تماشاگران از میان کلیه آثار بخش مسابقه
جایزه بهترین نام فیلم پلاک پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای بهترین نام فیلم منطبق بر تم، محتوا و ساختار
بخش مسابقه فیلم بلند سینمایی نشان پروین زرین در هر دوره فقط به بهترین فیلمساز زن سال اهدا می شود که در نهمین دوره از برگزاری جشنواره نیز نشان پروین زرین، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلمساز زن سال اهدا شود.
جشنواره ملی پروین اعتصامی به دبیری مازیار رضاخانی و با همکاری نهادها و سازمان‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌گردد.

کانال تلگرام آرت گیل

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *