آخرین خبرها

شاعر گیلکی سرا و پرآوازه شرق گیلان درگذشت

شاعر گیلکی سرا و پرآوازه شرق گیلان درگذشت

پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل : احمد گرگین شاعر گیلکی سرا و پرآوازه شرق استان گیلان جان به جان آفرین تسلیم کرد.
به نقل از هنر گیلان به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر به ایرنا، استاد احمد گرگین از شعرای گیلکی سرای موفق ، برجسته و پرآوازه ی گیلانی در شهرستان رودسر در گذشته و پیکرش در این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.
احمد گرگین متولد سال ۱۳۲۰ متولد بود و تحصیلات دانشگاهی خود را در دانش سرای لاهیجان ادامه داد و موفق به کسب مدرک لیسانس شد، این شاعر پرآوازه گیلانی چند سالی بعنوان دبیر دبیرستان های رودسر و سایر شهرستان های شرق گیلان تدریس کرد .
علاقمندی او به ادبیات در همان سال های دانشگاهی شکل گرفت و شروع به سرودن شعر کرد و ابتدا از اشعار فارسی آغاز کرد و در قالب کلاسیک شعر می سرود و بعدها سرودن شعر را با گویش گیلکی ادامه داد و ابتدا با گویش غرب گیلانی اقدام به سرودن غزل و منظومه کرد.
این شاعر گیلکی سرا پس از آشنایی با سید حسین طالبزاده یکی از شاعران گیلکی سرای منطقه شرق گیلان در رودسر ، دچار تحول شد و در حوزه دوبیتی های گیلکی فعال و در ادامه بطور جدی ، سرودن دوبیتی گیلکی را آغاز کرد و کارهای قابل تحسینی از او به جا مانده است.
از او کارهای هنری در قالب ترانه در صدای مرکز گیلان ارائه شده و هر از چندگاهی آثاری از او از این رسانه استانی پخش می شود.
شهرستان رودسر در ۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *