آخرین خبرها

۱۰۰ هزار ایتالیایی «فروشنده» را دیدند

۱۰۰ هزار ایتالیایی «فروشنده» را دیدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آرت گیل :

در حالی که فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی از سه هفته پیش در ایتالیا اکران خود را آغاز کرده تا امروز بیش از ۱۰۰ هزار مخاطب به تماشای آخرین اثر صغر فرهادی نشسته‌اند؛ آماری که احتمال می‌رود پس از قرار گرفتن فیلم فرهادی در بین پنج نامزد نهایی اسکار بهترین فیلم خارجی زبان اسکار ۲۰۱۷ افزایش محسوسی پیدا کند.

هفتمین فیلم اصغر فرهادی احتمالا رکورددار بیشترین اکران‌های رسمی جهانی آثار ایرانی را خواهد داشت. این فیلم تا کنون در کشورهای چون فرانسه ، سوییس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، هلند، مجارستان و تایوان اکران شده، از دو روز دیگر هم اکرانش در کشورهای ترکیه و آمریکا آغاز می شود و در هفته های آتی نیز کشورهای انگلیس، دانمارک، کرواسی، صربستان، مقدونیه، اتریش، جمهوری چک، سوئد، چین، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، آرژانتین و برزیل فیلم را به شکل رسمی اکران خواهند کرد.

اما آخرین خبرها از وضعیت اکران فیلم فرهادی مربوط به ایتالیاست. «فروشنده» از روز پنجم ژانویه ۲۰۱۷ در شصت سینما در کشور ایتالیا روی پرده رفته است، تا امروز میزبان بیش از صد و دو هزار تماشاگر در این کشور بوده است. این فیلم در ایتالیا به زبان ایتالیایی دوبله شده است. در این نسخه، دوبلورهای ایتالیایی جای بازیگران «فروشنده» صحبت مى کنند و نکته جالب توجه این است که بابک کریمی یکی از بازیگران فیلم نیز به جای خودش به زبان ایتالیایی دیالوگ‌های نقش بابک را دوبله کرده است. البته اکران این فیلم در ایتالیا همچنان ادامه دارد.

«فروشنده» روز گذشته به عنوان یکی از نامزدهای نهایی بخش خارجی زبان هشتاد و نهمین دوره اسکار انتخاب شد و یکی از دو شانس اصلی دریافت جایزه است. اگر فرهادی بتواند برای دومین بار اسکار را به دست آورد علاوه بر افتخار آن می‌توان امیدوار باشد که فروش جهانی فیلمش چند برابر شود. اتفاقی که معمولا برای فیلم های برنده اسکار در این رشته که اکرانشان نزدیک به اسکار است رخ می‌دهد.

کانال تلگرام آرت گیل

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *