«شکل آب» با چهار جایزه فاتح نودمین دوره اسکار شد

«شکل آب» با چهار جایزه فاتح نودمین دوره اسکار شد

پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل : به نقل از آی سینما مراسم اهدای جوایز نودمین دوره اسکار در سالن دالبی لس آنجلس با اجرای جیمی کیمل برگزار شد و بیشتر جوایز به کسانی رسید که پیش‌بینی می‌شد. برنده اصلی «شکل آب» بود که چهار جایزه از جمله اسکار بهترین فیلم و کارگردانی را به دست آورد.

فهرست برندگان بر اساس ترتیب اهدای جوایز را ببینید:

– اولین جایزه در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بود که به سم راکول برای «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» اهدا شد.

– جایزه اسکار بهترین چهره‌پردازی اهدا شد به «تاریک‌ترین ساعت».

– اسکار بهترین طراحی لباس اهدا شد به «رشته خیال».

– اسکار بهترین مستند بلند به «ایکاروس» اهدا شد.

– اسکار بهترین تدوین صدا اهدا شد به «دانکرک».

– اسکار بهترین میکس صدا اهدا شد به «دانکرک».

– اسکار بهترین طراحی صحنه اهدا شد به «شکل آب».

– اسکار بهترین فیلم خارجی اهدا شد به «زن بی نظیر» از شیلی.

– اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن اهدا شد به الیسون جینی برای «من، تونیا»

– اسکار بهترین انیمیشن کوتاه اهدا شد به «بسکتبال عزیز».

– اسکار بهترین انیمیشن بلند اهدا شد به «کوکو».

– اسکار بهترین جلوه‌های ویژه اهدا شد به «بلید رانر ۲۰۴۹».

– اسکار بهترین تدوین اهدا شد به «دانکرک».

– اسکار بهترین مستند کوتاه اهدا شد به «آسمان یک ترافیک سنگین در ۴۰۵ است».

– اسکار بهترین فیلم کوتاه اهدا شد به «بچه ساکت».

– اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی اهدا شد به جیمز ایوری برای «مرا به نامت صدا بزن».

– اسکار بهترین فیلمنامه اریژینال اهدا شد به جردن پیل برای «برو بیرون».

– اسکار بهترین فیلمبرداری اهدا شد به راجر دیکینز برای «بلیدرانر ۲۰۴۹».

– اسکار بهترین موسیقی اهدا شد به الکساندر دسپلا برای «شکل آب».

– اسکار بهترین ترانه اهدا شد به «کوکو».

– اسکار بهترین کارگردانی اهدا شد به گیرمو دل تورو برای «شکل آب».

– اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد اهدا شد به گری اولدمن برای «تاریک‌ترین ساعت».

– اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن اهدا شد به فرانسیس مک دورمند برای «سه یبلبورد»

– اسکار بهترین فیلم به «شکل آب» اهدا شد

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *