پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل
اولین و فعالترین مرکز مجاز اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی و هنری شمال کشور
Wednesday, 6 July , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ - 7 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 4278
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار

انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان ۱۰ آبان برگزار می‌شود

پایگاه اطلاع رسانی آرت گیل : به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروزفاضلی با بیان اینکه خانه مطبوعات گیلان تشکیلاتی صنفیرسانه ای است که فعالیت خود را از سال ١٣٧۶ آغاز کرده است، افزود: وزن خانه مطبوعات گیلان از نظر جایگاه یک اعتبار و وزن ملی است و باید همگی تلاش کنیم که این وزن همچنان از لحاظ کیفی پایدار بماند.

وی ادامه داد: خانه مطبوعات گیلان با توجه به وظایف ذاتی خود مسئولیت کمک به تامین حقوق صنفی رسانه های استان و تقویت کمی و کیفی آنها از طریق آموزش و ترویج شیوه های روزآمد مدیریت رسانه و جذب حمایت های مالی و اعتباری را بر عهده دارد که این امر با تعامل فعالانه با دستگاه های اجرایی و سایر صنوف تحقق می یابد.

فاضلی با بیان این که خانه مطبوعات گیلان در یکسال گذشته اقدامات خوبی را به انجام رسانیده است، افزود: همین موضوع باعث شده بسیاری از فعالان رسانه ای به عضویت در این موسسه ترغیب شوند تا حس مطالبه گری صنفی در این عزیزان افزایش یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بحث رسانه های استان گیلان و علی الخصوص خانه مطبوعات گیلان، نگاه ویژه ای است و باید به گونه ای هدف گذاری کرد که مطبوعات محلی استان تقویت شده وبه جایگاه واقعی خود دست یابند.

وی با اشاره به این که با توجه به تصمیمات جدید معاونت محترم مطبوعاتی انتخابات خانه‌های مطبوعات و همچنین تشکیل شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات کشور به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد، اظهار کرد: تا کنون انتخابات هیئت مدیره ٢۴ استان به صورت الکترونیک برگزار شده است و با تصویب شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات کشور و ابلاغ اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی به استان‌ها، انتخابات هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گیلان همزمان با هفت استان دیگر در تاریخ ١٠ آبان ماه جاری به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

فاضلی با اشاره به فعالیت بیش از ۴۰۰ خبرنگار در استان گیلان، عنوان کرد: تاکید وزارت ارشاد در خصوص خبرنگاران، شناسایی خبرنگاران فعال در عرصه رسانه و ثبت آنها در سامانه خانه مطبوعات کشور است تا بدین طریق سطح کیفی فعالیت اصحاب رسانه ارتقا یابد که امیدوارم اصحاب رسانه و خبرنگاران استان با ثبت نام در سامانه خانه مطبوعات ایران ضمن دریافت کارت رسمی این نهاد صنفی از مزایا و محاسن آن بهره مند شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان گفت: ستاد برگزاری انتخابات خانه مطبوعات در استان به ریاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و عضویت معاون اداره کل، کارشناس مسئول مطبوعات، رئیس، نائب رئیس و مدیرعامل خانه مطبوعات، نماینده استانداری، نماینده پلیس فتا و رئیس، نائب رئیس و منشی مجمع عمومی تشکیل شده است و باید با اطلاع رسانی مناسب، فعالان رسانه‌ای و خبرنگاران استان برای عضویت در خانه مطبوعات حضور فعال و حداکثری تشویق شوند.

وی در پایان افزود: اعضای خانه‌ مطبوعات استان می‌توانند با مراجعه به سایت khanehmatbooat.irنسبت به رفع نقص ثبت نام و بارگذاری مشخصات خود اقدام کنند. همچنین افرادی که تاکنون عضو خانه مطبوعات نبوده‌اند نیز می‌توانند باتوجه به مفاد اساسنامه از طریق سامانه الکترونیک نسبت به ارائه درخواست عضویت خویش اقدام کنند.

|
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.