پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل
اولین و فعالترین مرکز مجاز اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی و هنری شمال کشور
Tuesday, 29 September , 2020
امروز : سه شنبه, ۸ مهر , ۱۳۹۹ - 12 صفر 1442
شناسه خبر : 4664
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵ |

در “پویش مردمی کتابگردی” از چند کتابفروشی فعال رشت بازدید شد

پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل : در این برنامه ی فرهنگی، رمضانی نژاد از فعالان فرهنگی شهر رشت با بیان اینکه کتاب یکی از مهمترین میراث‌ بشری و کتابخوانی یکی از مهمترین شاخصه های توسعه ی هر جامعه است، گفت: یکی از موثرترین راه‌های پشتیبانی و از خدمتگزاران  و فعالان کتاب و کتابفروشی حضور فعال و پرتعداد مردم و قشرهای مختلف جامعه در کتا‌بفروشیها برای خرید کتاب است.
وی افزود: این پویش با هدف جلب توجه مردم به کتابفروشیها به راه افتاد تا سبب رونق کتابفروشیها به عنوان آخرین حلقه از زنجیره ی صنعت چاپ و نشر باشد.
محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای شهر رشت در این برنامه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: امروز در خدمت شما
بزرگواران هستیم تا از مشکلات و مسائل شما بیشتر آگاهی یابیم.
وی تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورا دنبال می شود، توجه به بخشهای مختلف تولید و عرضه ی کتاب و رسیدن به راهکارهایی برای حمایت از وضعیت چاپ و نشر و فعالان این بخش در شهرمان است.
عاقل منش همچنین در کتابفروشی طاعتی با آرزوی علو درجات برای شادروان طاعتی موسس این کتابفروشی قدیمی شهر رشت؛ گفت: از هیچ کوششی برای همکاری در حل مسائل این صنف کوتاهی نخواهیم کرد.
وی در کتابفروشی فرازمند هم برگزاری جلسات نقد کتاب با حضور فرهیختگان و  نویسندگان شناخته شده ی کشور را اقدامی ارزشمند برای رونق کار کتابفروشی عنوان کرد و گفت: شما به ما بگویید که چه کمکهایی می توانیم در جهت حل مسایل تان به کار گیریم.
علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی هم احصای مشکلات، دسته بندی، بررسی و ارائه ی راهکارهای اساسی برای برون رفت از آنها را از وظایف مهم و اساسی این سازمان دانست.
پریسا کریمی سرپرست اداره ی کتابخانه های عمومی رشت هم قول همکاری برای ارائه و انجام طرحهای ویژه برای رونق کسب و کار کتابفروشیها را داد.
سمیه رستگار رئیس اتحادیه ی صنفی کتابفروشی و نوشت افزار هم در هر کتابفروشی توضیحاتی در باره ی کتابفروشی مورد نظر و ویژگی آن ارائه می کرد.
گفتنی است برنامه ی “پویش مردمی کتابگردی” که چند سالی است در آخرین پنجشنبه ی “هفته ی کتاب” برگزار می شود؛ شب پنجشنبه با حضور محمدحسن  عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورا، محمدحسن علیپور عضو شورا، علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی‌شهرداری رشت، پریسا
کرمی سرپرست اداره ی کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، سمیه رستگار رئیس اتحادیه ی صنفی کتابفروشی و نوشت افزار رشت، علیزاده از مدیران سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و ضیابری مدیر مسوول هفته نامه ی هاتف برگزار شد.
در این برنامه مدیران هر یک از کتابفروشیهای مورد بازدید از جمله باقری، طاعتی، مژده و فرازمند پیشنهادهایی را هم برای بهبود وضعیت موجود ارائه کردند.
|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.