پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل
اولین و فعالترین مرکز مجاز اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی و هنری شمال کشور
Wednesday, 6 July , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ - 7 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 3936
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی, نمایش

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت؛ اجرای تئاتر دائمی خیابانی در پیاده راه فرهنگی رشت

آرت گیل : رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت؛ گفت: برای اجرای تئاتر دائمی خیابانی در پیاده راه فرهنگی رشت بامشارکت اداره فرهنگ ارشاداسلامی شهرستان رشت برنامه ریزی می شود.

 علیرضا حسنی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت در جمع کارگردان های گروه های نمایشی ضمن تقدیر و تشکر از همراهی اهالی تئاتر و هنرمندان در اجرای برنامه های فرهنگی این سازمان اظهار داشت: امیدوارم همواره این همکاری ها تداوم یابد.

وی با اشار ه به اینکه در نظر است تا اجرای تئاتر علاوه بر فضای سالن در فضای پیاده راه فرهنگی « تئاتر خیابانی » نیز به صورت یک فعالیت مستمر مورد حمایت قرار گیرد افزود: برای تحقق این مهم نقطه نظرات و ایده های صاحبنظران و متخصصان تئاتر شهر می تواند بسیار کمک کننده باشد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی با بیان اینکه در مورد وضعیت مالی این سازمان، همه هنرمندان کم وبیش در جریان هستند افزود: ما در حد توان برای هنرمندانی که خالصانه در راه اعتلای فرهنگ شهر زحمت می کشند کوتاهی نخواهیم کرد.

علیرضا حسنی تاکید کرد: نقدها و انتقادات هنرمندان از سازمان را خواهیم شنید و در یک تعامل دوسویه سعی در رفع آنها خواهیم کرد

وی با بیان اینکه جایگاه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت یک جایگاه حقوقی است و نمی تواند کاری راخارج از قانون و یا مصوبه شورای شهر انجام دهد تصریح کرد: سازمان در مقابل فعالیتهای هنرمندان موظف است تا بدهی ها را پرداخت کند ولی نباید با نگاه به این امر که سازمان بدهی دارد فعالیت جدیدی صورت نگیرد چرا که ما در مقابل شهروندان و نسل امروز وظایفی برعهده داریم و نباید به حکم داشتن بدهی درجا بزنیم و کاری انجام نشود.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت خطاب به هنرمندان حاضر در این نشست اظهار داشت: مطمئن باشید نیت سازمان این است که فضای کار برای هنرمندان فراهم شود برای اجرای نمایش دائمی در پلاتو و نیز تئاتر ائمی خیابانی در پیاده راه فرهنگی سازمان آماده همکاری با هنرمندان است.

وی با اشاره به استقبال شهروندان از برنامه های فرهنگی که در پیاده راه فرهنگی رشت اجرا شده است افزود: باید برنامه های نمایشی به گونه ای تدوین شود تا در طول هفته یک نمایش با موضوعی جدید برای شهروندان در پیاده راه فرهنگی اجرا شود.

علیرضاحسنی تاکید کرد: هدف از برگزاری این نشست بررسی چگونگی اجرایی شدن این امر است ، اگر قرار است تئاتر دائمی خیابانی شکل گیرد باید چارچوب آن وضع شود و باید بررسی شود برای اجرای تئاتر خیابانی چه سلسله مراتبی باید تعریف شود.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت افزود:برای تحقق این امر از پیشنهادات و ایده های نو استقبال می شود .

در ادامه این نشست هنرمندان و اهالی تئاتر به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

|
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.