پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل
اولین و فعالترین مرکز مجاز اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی و هنری شمال کشور
Thursday, 7 July , 2022
امروز : پنج شنبه, ۱۶ تیر , ۱۴۰۱ - 8 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 64
  پرینتخانه » فرهنگی, مصاحبه اختصاصی, نمایش, هنر گیلان

محمد رسائلی به آرت گیل : امیدوارم درتماشاگر این نیاز ایجاد شود که بخشی از تفریحاتش، دیدن تئاتر باشد.

 

آرت گیل :خودتان را برای هنردوستان معرفی کنید:

 محمد رسائلی هستم سال ۸۰ شروع کار بازیگری من بود ، در ابتدا به عنوان بازیگر و بعدا به عنوان کارگردان و طراح صحنه و به صورت خیلی کم نویسندگی انجام دادم و تا امروز  در حدود ۷۵ کار را  به روی صحنه بوده ام.در نمایش ملکه زیبای لی نین بازیگر و طراح صحنه هستم.

آرت گیل :درباره کار برای ما توضیح بفرمایید.

من در این نمایش نقش ری ،برادر پاتو را بازی می کنم .که یک شخصیت پر شر و شور است و آدمی است که در یک دوره موسیقی کر کار می کرده  و یک شخصیت رها وبیرونی دارد.

آرت گیل : تمرین کار از چه تاریخی آغاز شده بود؟

ما از اواخرشهریور ماه شروع به تمرین کردیم و هر روز سه ساعت تمرین داشتیم و تقریبا دو ماه تمرین داشتیم.

 آرت گیل :چه انتظاری از مخاطبین دارید که برای تماشای نمایش بیایند؟

هر کاری که به روی صحنه می رود ،دوست دارد که تماشاگر وقت بگذارد و کار را ببیند و از رسانه ها توقع دارم که اطلاع رسانی کنند تا سالن های نمایش هنگام اجرا پر باشد. من خیلی دوست دارم که وقتی روی صحنه برای اجرا می آیم ،سالن از جمعیت پر باشد ولی متاسفانه . خیلی این اتفاق پیش نمی آید.

آرت گیل :  دلیل اسقبال کم از  دیدن تئاتر را چه می دانید؟

هنوز مخاطب یاد نگرفته یا عادت نکرده است که برای دیدن بیاید .هنوز فرهنگ دیدن تئاتر در دل مردم جا نیافته ست ،هنوز در وجود برای مردم تعریف نشده که من تشنه تئاتر هستم و متاسفانه تئاتر فقط برای یک طیف خاص اجرا می شود.مثلا بازیگری در کاری حضور دارد از اقوام و دوستان و آشنایان خود درخواست می کند که برای دیدن کار بیایند و یا نهایتا بخشی از آموزشگاه ها هستند که برای دیدن کارها می آیند .هنوز جا نیفتاده است که تئاتر برای عام است و همه باید دست به دست هم بدهیم و در درجه اول خود تئاتری ها باید کنار هم باشند و از کارها حمایت کنند .ولی متاسفانه در رشت به این صورت است که هر گروه نمایشی ،تماشاگر مخصوص به خودش را دارد .من به شخصه به همراه گروه خودم سعی می کنیم تمامی کارهایی را که اجرا می شوند ببینیم و حمایت کنیم .

امیدوارم برای تماشاگر این نیاز ایجاد شود که بخشی از تفریحاتش، دیدن تئاتر باشد.

از طرفی ما در بخش سخت افزاری مشکل داریم ، مثل نداشتن سالن ثابت برای تئاتر .اگر مکان ثابت و تعریف شده ای با تمام امکانات داشته باشیم مخاطب عادت می کند  که بیاید .مثلا همان طور که می داند در سینما شهر فیلم اجرا می شود ،می داند که در سالن تئاتر هم اجرا روی صحنه است و برای تماشا می آید.امیدواریم که با همکاری مسئولین در آینده اتفاقاتی خوبی برای تئاتر بیفتد.

 

کانال تلگرام نبض خبر

 

 

|
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.