پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل
اولین و فعالترین مرکز مجاز اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی و هنری شمال کشور
Saturday, 4 April , 2020
امروز : شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹ - 11 شعبان 1441
شناسه خبر : 8952
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : 05 اردیبهشت 1398 - 16:55 |

هنرمندان گوش حساس جامعه هستند و روح لطیفی دارند

روز چهارشنبه چهارم اردیبشهت ماه نشستی با حضور اصحاب فرهنگ وهنر لاهیجان و فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گیلان برگزار شد.

این نشست که با دعوت از هنرمندان ، روسای انجمن ها ، مسئولین آموزشگاه های هنری ، موسسات فرهنگی ، انتشارات و…شکل گرفت هریک از حاضرین در خصوص تشکل فرهنگی و هنری خود مطالبی عنوان نمودند و مطالبات خود را برای بهبود وضعیت انجمن ها و فعالیتهای فرهنگی و هنری بیان داشتند.

فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گیلان در سخنان آغازینش ضمن اشاره به پیشرفت فیزیکی  ٨٢درصدی مجتمع فرهنگی وهنری لاهیجان که یکی از مطالبات اصلی هنرمندان شهرستان است  گفت: پروژه مجتمع فرهنگی وهنری  لاهیجان دغدغه همه مسئولین و اهالی فرهنگ وهنراست.

وی در ادامه افزود: فرهنگ، هنر جمع کردن است . اصل این است که وقتی مسئولیتی در حوزه فرهنگ وهنر پذیرفته می شود باید دارای هنر جمع کردن باشد و تاز مانی که مدیر هستیم باید پاسخگو باشیم و همیشه بین شخصیت حقیقی و حقوقی مان فاصله باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه هنر در محدویت ایجاد می شود گفت: مدیر فرهنگی عملا در یک محدویت مدیریت می کند و در تعامل با اصحاب فرهنگ وهنر باید شنونده باشد زیرا هنرمندان گوش حساس جامعه هستند و روح لطیفی دارند.

وی همچنین افزود:تمام مجوز های فرهنگی وهنری که صادر می شود تابع اصولی است که مطابق سیاستگذاری های فرهنگی کشور است.

در ادامه نگار نادری رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ضمن ارائه گزارشی از نحوه پیشرفت پروژه مجتمع فرهنگی و هنری لاهیجان گفت: وظیفه ذاتی ماست که فعالیت های فرهنگی و هنری در شهرستان داشته باشیم .در حوزه تئاتر ، موسیقی ،کتابخوانی ، برگزاری جشنواره های هنری و فرهنگی هدف درگیر کردن جامعه هنری شهرستان است و درهمین راستا برنامه های متنوع فرهنگی از جمله جایزه ادبی بیژن نجدی،جشنواره کشوری تئاترشهروند،همایش زبان مادری،رونمایی کتاب،دو دوره نامزد پایتخت کتاب، جام باشگاه های کتابخوانی،برپایی نمایشگاه های هنری، مسابقه فرهنگی ساز دنیا را برایم کوک کن و چاپ مجموعه نامه های برگزیده ،جایزه ادبی نجدی، کلاس شاهنامه خوانی کودکان و نوجوانان ، تشکیل گروه کر باروک ، کلاس داستان نویسی خلاق و نشستهای هفتگی انجمن های ادبی ، ترانه، داستان نویسی ، سینمای جوان به همراه فعالیتهای فرهنگی و هنری را به ثمر رسانده ایم . چشم انداز فرهنگ و ارشاد اسلامی حفظ پویایی فعالیتهای هنری و فرهنگی و مشارکت هنرمندان در شکل گیری اتفاقات فرهنگی و هنری است .

وی همچنین اظهار داشت:امیدواریم با تخصیص اعتباری که اخیرآ از سفر ریاست جهموری به گیلان به پروژه مجتمع  اختصاص داده شده است بتوان  گره کور آن را گشوده شود.

در ادامه نشست مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی  گیلان ومعاونین هنری-سینمایی ، فرهنگی و معاون توسعه مدیریت و منابع به پرسش های هنرمندان و مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان در حوزه فعالیت شان پاسخ های مبسوطی ارائه دادند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.