پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل
اولین و فعالترین مرکز مجاز اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی و هنری شمال کشور
Friday, 9 June , 2023
امروز : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ - 21 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 12957
  پرینتخانه » اخبار, تلویزیون, سریال, فیلم

کدام بازیگران در زمان ساخت سریال درگذشتند؟

آرت گیل؛ بازیگرهای بسیاری در این سال‌ها بودند که حین بازی در یک سریال به دلیل اتفاق یا سانحه‌ای از میان ما رفتند و نقش‌هایی که ایفا می‌کردند را نیمه کاره گذاشتند.

مرگ به قول معروف دیر یا زود سراغ همه ما در هر پست و مقامی می آید. در این خبر به بازیگرانی پرداخته ایم که در  زمان ساخت سریال درگذشتند.

آخرین بازیگری که حین تولید یک سریال مرحوم شد، «سیروس گرجستانی» بود. او بازیگری در تلویزیون را از سال ۵۶ آغاز کرد و در بیش از ۵۰ سریال تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت. آخرین سریالی که از او در حال پخش است، «شاهرگ» به کارگردانی سید جلال اشکذری است. همچنین او مشغول بازی در سریال «شرم» به کارگردانی احمد کاوری بود که دچار سکته قلبی شد و این روزها گروه تولید باید به دنبال بازیگری دیگری به عنوان جایگزین گرجستانی باشند.

گرجستانی تا به حال در سریال های آنام، محکومین، کلاه پهلوی، خوش نشین ها، زن بابا، شهریار، متهم گریخت، رانت خوار کوچک، شیخ مفید، ولایت عشق، کیف انگلیسی، هتل، شلیک نهایی، همسران، امام علی (ع)، کوچک جنگلی، مدرس و … بازی کرده بود.

پوپک گلدره و همراهی گروه سریال «نرگس » تا نیمه راه

یکی از سریال هایی که در خاطر همه مخاطبان تلویزیونی دهه ۸۰ مانده است سریال «نرگس »بود. چهاردهمین ساخته سیروس مقدم که در زمان خودش سریال پرمخاطب و تاثیرگذار و از آن دسته سریال هایی بود که به اصطلاح حین پخش آن خیابان ها خلوت می شد.

«نرگس » داستان دو خواهر به نام های نرگس و نسرین بود. یکی سر به راه و دیگری ناسازگار. خواهرانی که از زمین تا آسمان با یکدیگر فرق داشتند و به طبع آن خواهر بزرگتر دوست داشت تا خواهر کوچکترش زندگی خوب و آبرومندی داشته باشد.

در شهریور سال ۸۴ و درست زمانی که پوپک گلدره مشغول بازی در سریال نرگس بود، در سانحه تصادفی به کما رفت و در فروردین ۸۵ درگذشت. بعدها مقدم به همراه ایرج محمدی و مهران مهام از تهیه کننده های این سریال تصمیم گرفتند بازیگر جایگزینی برای او پیدا کنند تا آخرین یادگاری گلدره را تا قسمت ۳۶ برای خانواده اش به نمایش درآورند. ستاره اسکندری بازیگر جایگزین گلدره بود که به خوبی از ایفای این نقش برآمد.

بازیگر سریال «امام علی (ع)» و مرگ وی سر صحنه

علی آزاد یکی از بازیگرانی بود که قبل از انقلاب در نقش هایی بازی کرده بود. او به اصرار خود به داود میرباقری در سریال امام علی (ع) نقشی را گرفت.

در یکی از صحنه‌های این سریال قرار شد علی آزاد در نقش ابن عباس داخل چادر امام علی (ع) شود و بیرون آید. قبل از رفتنش گفت: من از علی (ع) شرم دارم که به چادر او وارد شوم، اگر می شود صحنه را عوض کنید و زمانیکه با مخالفت کارگردان مواجه شد، داخل چادر شد و بعد از چند دقیقه که دیگر صدایی از او نیامد عوامل با رفتن به داخل چادر متوجه شدند که از دنیا رفته است و باقی بازی اش را به بازیگر دیگری سپردند.

احمد آقالو و حضور نیمه در یک سریال

یکی از بازی های شاخص احمد آقالو حضورش در سریال افسانه سلطان و شبان بود. سریالی که به جا به جایی یک سلطان و یک شبان می پرداخت. آقالو در این سریال نقش کاتب را به عهده داشت.

آقالو در سال ۸۴ مشغول بازی در سریال یک مشت پر عقاب شد و بعد از چند قسمت تصویربرداری و بازی مقابل دوربین اصغر هاشمی، به یکباره بیماری اش شدت گرفت و دیگر نتوانست گروه تولید را همراهی کند. به همین خاطر «پرویز پورحسینی» به عنوان بازیگر جایگزین وی انتخاب شد و ادامه نقش او را بازی کرد. او پس از یک دوره تحمل بیماری  سرطان مغز استخوان در سال ۸۷ در منزل خود درگذشت.

یک مشت پر عقاب، رقص پرواز، شهریار، مهر خاموش، قصه های شبانه و … از سریال های وی بودند.

فیروز بهجت محمدی و جایگزینی رضا خندان

یکی دیگر از این بازیگران «فیروز بهجت محمدی» بود. بازیگری که در سریال های عیاران، برادران خورشید، بوعلی سینا، سربداران، سمک عیار و … بازی کرده بود. در سال ۷۸ به علت مرگ ناگهانی بهجت محمدی، نقش او در سریال «نرگس» به کارگردانی شاپور قریب که در برنامه سیمای خانواده پخش می شد، نیمه کاره ماند و ادامه نقشش را رضا خندان ایفاگر شد.

انوشیروان ارجمند و سریال بزم آخر

آخرین بازی ارجمند به حضورش در سریال بزم آخر برمی گردد. مینی سریالی که در ایام فاطمیه (س) و در سال ۹۴ از تلویزیون پخش شد. ارجمند درست اواخر بازی خود در این سریال به دلیل آلودگی هوا و ناراحتی قلبی درگذشت.

این بازیگر در سریال های «امام علی (ع)»، عیاران، روزی روزگاری، مختارنامه، معصومیت از دست رفته، نردبام آسمان، سقوط آزاد و … به ایفای نقش پرداخت.

مهین شهابی و بیماری که نگذاشت «وضعیت سفید» را ادامه دهد

مهین شهابی دیگر بازیگری بود که بعد از سه ماه بازی در سریال «وضعیت سفید» به کارگردانی حمید نعمت اله، درگیر تومور مغزی شد و درگذشت.

عباس غزالی بازیگر سریال وضعیت سفید در این باره گفت: بعد از سه ماه همکاری در این سریال بیماری خانم شهابی شدت گرفت و دیگر نتوانست ما را همراهی کند.

وی ادامه داد: بعد از مدتی خانم شهین تسلیمی بازیگر جایگزین وی شد و دوباره همه سکانس هایی که در آن سه ماه ضبط شده بود، مقابل دوربین رفت.

شهابی قبل از وضعیت سفید در سریال های ترانه مادری، همه فرزندان من، خانه سبز، نیمه پنهان ماه، باز مدرسم دیر شد، گالش های مادربزرگ، خانه بخت، پای پیاده و … بازی کرده بود.

حسین پناهی و بازی ای که هرگز ندید!

پناهی نیز از جمله بازیگرانی بود که به دلیل ایست قلبی درگذشت. از معروف ترین کارهایی که او در سالهای حیات خود بازی کرده بود، می توان به محله برو بیا، محله بهداشت، گرگ ها، کوچک جنگلی، رعنا، روزی روزگاری، شاخه طوبی، شلیک نهایی، آژانس دوستی و روزگار قریب اشاره کرد.

اما او بیشتر با سریال آژانس دوستی در میان مخاطبان جای خود را باز کرد. لطفعلی نوکر حکیم گرگان نقشی بود که او در سریال روزگار قریب ساخته کیانوش عیاری بازی کرده بود.

پناهی در سال ۸۱ در سریال روزگار قریب بازی کرد و این سریال در سال ۸۶ از شبکه سه سیما پخش شد و او یکی از بازیگرانی است که در زمان حیات خود آخرین بازی اش را ندید.

عباس امیری و تصادفی حین بازی در یک اثر

عباس امیری بازیگر سریال های امام علی (ع)، تنهاترین سردار، کوچک جنگلی، مختارنامه، یوسف پیامبر، شوق پرواز، کلاه پهلوی و … در سال ۸۹ و حین بازی در تله فیلمی با عنوان «صبح بخیر سرکار» در حالیکه قصد داشت از فومن به رشت برود، در سانحه تصادف درگذشت و از آنجایی که بخش زیادی از سکانس های مربوط به بازی وی ضبط شده بود، دیگر بازیگر جایگزینی برایش انتخاب نشد.

از ماندگارترین بازی های او« یوسف پیامبر» را می توان نام برد که نقش «کاهن اعظم معبد آمون» را بازی می کرد.

این هنرمندان در سال ۹۸ درگذشته اند

« داریوش اسدزاده » بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان سوم شهریورماه ۹۸ در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

این هنرمند پیشکسوت از سن ۲۰ سالگی حضور در دنیای هنر را تجربه کرد و در آثار سینمایی و تلویزیونی زیادی جلوی دوربین رفت و نقش های ماندگار زیادی از خود برجای گذاشت.

«جمشید مشایخی » بازیگر قدیمی سینمای ایران ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ بعد از تحمل یک دوره بیماری درگذشت.

این هنرمند قدیمی بازیگری را از حدود سال ۱۳۳۹ با تئاتر آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت و برنده سیمرغ بلورین جشنواره فجر برای فیلم گل های داوودی و کمال الملک شد.

«بهنام صفوی »خواننده جوان موسیقی پاپ یکی دیگر از هنرمندان درگذشته سال ۹۸ است. این خواننده پاپ ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۸ پس از چند سال درگیری با بیماری درگذشت.

بهنام صفوی ۱۵ تیرماه ۱۳۶۲ در شیراز متولد شد و آموزش موسیقی را از کودکی آغاز کرد و اولین آلبوم رسمی اش را سال ۸۸ روانه بازار موسیقی کرد و بعد از آن سه آلبوم رسمی دیگر را ساخت اما بیماری فرصت زندگی بیشتر را از او گرفت.

« شهلا ریاحی» بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در سال ۹۸ درگذشت.

شهلا ریاحی از چهره های قدیمی سینمای ایران است که از او به عنوان اولین کارگردان سینمای ایران هم یاد میشود.این بانوی هنرمند همسر زنده یاد اسماعیل ریاحی است و بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و از حدود سال ۱۳۳۰ به فعالیت در دنیای هنر پرداخت.

« ملکه رنجبر » بازیگر سریال زیر آسمان شهر یکی دیگر از هنرمندان درگذشته سال ۹۸ است که ۸ اسفند ۱۳۹۸ بعد از مدتی بیماری درگذشت.

ملکه رنجبر بازیگری را از حدود سال ۱۳۲۳ آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی ایفای نقش کرد و یکی از بازی های ماندگار او مربوط به بازی در سریال زیر آسمان شهر در نقش خانم فرامرزی است.

«مجید اوجی »تهیه کننده سینما و تلویزیون و همسر فلورا سام یکی دیگر از هنرمندان درگذشته امسال است که ۱۷ آبان ۱۳۹۸ بر اثر بیماری و سکته قلبی درگذشت.

این تهیه کننده فقید، تهیه کنندگی سریال هایی چون بی قرار ، مرضیه ، تعطیلات رویایی، باغ سرهنگ، ما فرشته نیستیم، توطئه فامیلی و… را برعهده داشت.

«علی ابوالحسنی» بازیگر سریال های طنز مهران مدیری یکی دیگر از هنرمندان درگذشته امسال است که در ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ به دلیل عارضه قلبی درگذشت.

این هنرمند کشورمان بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و در سریال هایی چون جنگ ۷۷ به ایفای نقش پرداخت و مدتی به عنوان مجری و مستندساز فعالیت می کرد.

«ولی الله شیراندامی »بازیگر قدیمی سینما یکی دیگر از چهره های درگذشته امسال است که در ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ درگذشت.

این هنرمند کشورمان در سریال های چون مختارنامه ، آژانس دوستی ، عیاران ، سمک عیار ، دلیران تنگستان و… ایفای نقش کرد و جایی برای زندگی آخرین فیلم سینمایی او بود.

«سعید نوراللهی »بازیگر سریال خانه به دوش و متهم گریخت ۶ اردیبهشت ماه ۹۸ بر اثر سکته مغزی درگذشت.

این بازیگر کشورمان سال ۶۵ وارد دنیای بازیگری شد و روزهای زندگی اولین سریال تلویزیونی بود که در آن به ایفای نقش پرداخت.

«سیدکمال طباطبایی » تهیه کننده سینما و تلویزیون و پدر زنده یاد علی طباطبایی بازیگر جوان سینما امروز ۱۶ مردادماه ۹۸ بر اثر ایست قلبی درگذشت.

سیدکمال طباطبایی تهیه کنندگی را از سال ۷۳ در سینما آغاز کرد و به عنوان تهیه کننده در فیلم هایی چون چشم عقاب ،عزیزم من کوک نیستم، سالاد فصل، آماده باش، فرار بزرگ، توفیق اجاری، هرشب تنهایی و سریال هایی چون در کنار هم، کاکتوس، بچه های نسبتا بد و شب عید حضور داشت.

تهیه کنندگی سریال قلب یخی یکی از ماندگارترین کارهای کارنامه هنری سیدکمال طباطبایی بود که در نمایش خانگی توزیع شد.

«ابراهیم آبادی» بازیگر مشهور سینما و تلویزیون کشورمان شامگاه پنجشنبه ۹ آبان ۹۸ بعد از چند روز به سر بردن در حالت کما درگذشت.

عطر کافور عطر یاس، توکیو بدون توقف، صد سال به این سال ها، مختارنامه، پاورچین، شب دهم و معصومیت از دست رفته و… از جمله کارهای سینمایی و تلویزیونی ابراهیم آبادی هستند.

«صادق توکلی» بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون که بازی در آژانس شیشه ای را در کارنامه بازیگری خود داشت ۲۹ شهریور ۹۸ درگذشت.

ایران برگر، مسافر کربلا، یک کوچه گل، شام عروسی، آبی مثل دریا، دفتری از آسمان، ایران سرای من است، آژانس شیشه ای، کمین، عشق گمشده، خانه قمرخانم، بی تا، شهر گناه، عیاران و بوی غریب پاییز از جمله فیلم های صادق توکلی بود.

«مهدی علیمحمدی »گوینده پیشکسوت رادیو و دوبلور کشورمان شامگاه چهارشنبه ۱۳ شهریورماه در سن ۹۵ سالگی درگذشت.

مهدی علیمحمدی حضور در دنیای هنر را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد و بعد از حضور در تئاتر به دنیای رادیو و سپس عرصه دوبله وارد شد.داستان شب برنامه ای با صدای مهدی علیمحمدی در رادیو بود که یکی از برنامه های ماندگار استاد علیمحمدی به شمار میرود.

«پرویز بهرام » دوبلور شناخته شده کشورمان ششم خردادماه ۹۸ پس از یک دوره بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

پرویز بهرام صدای ماندگار عرصه دوبله بود و روایت مستند جاده ابریشم از کارهای ماندگار و شاخص این گوینده و مدیر دوبلاژ شناخته شده محسوب می شود.

رضا عقیلی، اسکندر حجتی، نصرت کریمی، نوری کسرائیان، حسین صفاریان، علی اصغر طبسی، رضا عبدی، علی زندی و … از دیگر هنرمندان و چهره های سرشناسی هستند که در سال ۹۸ درگذشتند.

انتهای پیام/http://Honargil.ir

| منبع خبر : خبرگزاری رکنا
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.