پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل
اولین و فعالترین مرکز مجاز اطلاع رسانی رویدادهای فرهنگی و هنری شمال کشور
Wednesday, 29 March , 2023
امروز : چهارشنبه, ۹ فروردین , ۱۴۰۲ - 8 رمضان 1444
شناسه خبر : 5274
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار

سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر شهر رشت

پایگاه اطلاع رسانی هنر گیل : سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر شهر رشت ، با همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت از تاریخ ۳۰ دی لغایت ۱۰ بهمن سال ۱۳۹۶ در مجتمع خاتم الانبیاء برگزار میشود . آموزشگاه درجه یک هنرهای نمایشی صحنه یکی از بازوهای برگزاری این جشنواره فرهنگی و هنری است که در برگزاری این جشنواره برنامه های متعددی را در برنامه کاری خود دارد .
در این اقدام فرهنگی و هنری به پاس گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر آموزشگاه صحنه با حضور هنرجویان جوان و پرتلاش خود و همت و برنامه ریزی و کارگردانی هومن میرمعنوی از اساتید بازیگری ، کارگردانی و کارگاه تولید و اجرای نمایش آموزشگاه در تاریخهای مختلف جشنواره برنامه های متعدد و زیادی را برای عموم مردم در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء برگزار میکنند .
آموزشگاه درجه یک صحنه در تاریخ ۳۰ دی از ساعت ۱۶ الی ۲۰ ، روز اول جشنواره در سالن دکتر رحمدل نمایشهای شمارش معکوس ( با بازی آریان رفیعیان ، پویا دوابی ، ساغر سیاوش ) – قلب صدفی (با بازی مژده رفعت ، ستاره نجاتی ) – عکس عروسی ( با بازی ستاره یکتا ، سعید عبدزاده ، مصطفی رهبری ) زمرمه زندگی ( با بازی قدسیه خاک ، میترا راد ) – پانتومیم ( با بازی اشکان نیک روش ) را برای عموم مردم به اجرا در خواهند آورد همچنین آموزشگاه درجه یک صحنه در تاریخ ۷ بهمن از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در سالن رحمدل نمایشهای تولدی دیگر ( با بازی آریانا عفت طلب ، مریم جهانگرد ) – کافه خاطره ( با بازی مریم رییسی ، آریان رفیعیان ، نادیا بیابانی ، پویا دوابی ، ساغر سیاوش ، امیرحسین پورابراهیمی ) – پانتومیم ( با بازی اشکان نیک‌روش ) -آمین گفتن مردگان در عنبر ( با بازی سارا وحدی ، مژده رفعت ، قدسیه خاک ) را بر روی صحنه خواهد برد .
از جمله برنامه های دیگر آموزشگاه هنرهای نمایشی صحنه برگزاری دو کارگاه تخصصی در زمینه بازیگری در پلاتوی اکبر رادی مجتمع خاتم الانبیاء است یکی در تاریخ ۲ بهمن با نام کارگاه پانتومیم ( بازیگر و بدنش) که ورود برای عموم رایگان و آزاد است که از ساعت ۱۸ الی ۲۰ تخصصی و حرفه ای به مقوله بدن و پانتومیم پرداخته میشود و دیگری در تاریخ ۷ بهمن از ساعت ۱۸ الی ۲۰ کارگاه تولید نمایش است که ورود برای جوانان و علاقمندان بازیگری آزاد و رایگان است که در این کارگاه ایده های مختلف اتود زده شده و به اجرا ختم میگردد که خروجی این کارگاه چند ساعت انتخاب عده ای از حاضرین در کارگاه است برای حضور در کارگاه اجراهای عموم تولید نمایش گروه تئاتر مارلیک به کارگردانی هومن میرمعنوی خواهد بود . لازم به ذکر است ورود برای همگان در این کارگاه آزاد و رایگان است .
آموزشگاه هنرهای نمایشی صحنه و گروه تئاتر مارلیک در روزهای ۳ ، ۶ ، ۸ بهمن ساعت ۱۸ در جشنواره فرهنگی هنری فجر اجرای نمایش خیابانی در محوطه بیرونی مجتمع خاتم الانبیاء را دارد .
لازم به ذکر است که هدایت صحیح و حمایت از جوانانیکه پا در عرصه هنرهای نمایشی یکی از مهمترین اهدافی است که هومن میرمعنوی ( بازیگر ، کارگردان مطرح و باسابقه ، مدرس بازیگری و کارگردانی ) آنرا نعقیب میکند و در تمامی این سالها به هدایت صحیح جوان برای حضور در عرصه هنر نمایش پرداخته که اجراهای کارگاه تولید نمایش با بازی جوانان جویای نام و برگزاری جشنواره های فصلی در طول سال برای حضور جوانان آموزشگاه بر روی صحنه تئاتر جز فعالیتهای وی و گروه بسیار موفق و پرتلاشش است . تجربه اندوزی جوانان در مسیری درست و هدایتی صحیح برای بازیگری میتواند نسلی را پرورش دهد که آینده ساز فرهنگ این آب و خاک هستند و برای پرداختن به مقوله فرهنگ سازی و هنر آنگونه که آموخته اند حرکت می کنند و این جز اهداف کارگردان نامی استان هومن میرمعنوی است . باشد تا در این مسیر مقدس همواره مفید بوده و موفق باشند ‌.

 

|
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.